Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
24.01 22:58 - Най-големите масови убийци през миналия век
Автор: mt46 Категория: История   
Прочетен: 1923 Коментари: 8 Гласове:
15


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
.
.
.

На първо място в списъка е китайският диктатор Мао Цзедун. Китайският политик и лидер на комунистическия режим е най-големият масов убиец в историята. Повечето негови жертви са китайци, които след идването на комунистите на власт умират от глад или са били убити в работни лагери по време на Културната революция. Неговото управление е довело до бедност огромен брой хора, като се оценява, че броят на жертвите е достигнал 60 млн. души.

Наследникът на Ленин - Сталин, заема второ място в тази класация. Селскостопанската политика на Сталин е довела до масов глад в Съветския съюз. "Чистките" на Сталин са имали за цел освобождаване от политическите противници. През този период са пострадали много хора, а броят им се оценява на 40 милиона души.

Нацисткият лидер Адолф Хитлер заема трето място. Холокоста се случва по негова заповед, а жестокостта на нацистката партия и днес не престава да шокира хората. Около 30 милиона души са пострадали поради неговото желание Третия райх да стане главна световна сила.

В списъка присъства и белгийският крал Леополд Втори с 8 милиона жертви по време на колонизацията на Конго в края на XIX век. Той управлява богатата на диаманти, злато и други руди страна като собствено имение. Леополд Втори е представител на династията на Сакскобурготите и първи братовчед на българския цар Фердинанд Първи. Една от неговите дъщери Луиза е съпруга на брата на Фердинанд принц Филип.

Сред останалите масови убийци са: японският генерал Хидеки Тоджо, виновен за смъртта на 5 милиона японски жертви по време на Втората световна война; османският лидер Енвер паша, обвинен за убийството на 2 милиона арменци, гърци и асирийци; диктаторът на Камбоджа Пол Пот, убил 1,7 милиона политически противници; севернокорейският лидер Ким Ир Сен с 1,6 милиона жертви.

И югославският диктатор Тито се нарежда сред най-големите главорези в историята на човечеството. С над 570 000 жертви (по официални данни), сред които десетки хиляди невинни българи, избити само защото смеят да се заявят като такива, той се нарежда на 13-то място сред най-големите убийци в историята.

Източник: БГНЕС

https://dariknews.bg/novini/komentar/naj-golemite-masovi-ubijci-na-xx-vek-1409215

ПП:
 Разбира се, чудовищните комунистически вождове са начело...




Гласувай:
15


Вълнообразно


Следващ постинг
Предишен постинг

1. shtaparov - Поздрав!
24.01 23:20
Koгато си прав прав си, и копче не ти казвам!
цитирай
2. kvg55 - mt46,
24.01 23:56
Пропуснал си монарсите, министър–председателите и прочие политици и държавници подпалили двете империалистически световни войни.
А това милионите ги имате за семки и бонбонки.
цитирай
3. leonleonovpom2 - Здравей, Марине!
25.01 00:30
Може би ще те изненадам , поклонник на Сталин е....Чърчил
На него принадлежи тази сентенция:
Хрушчов е единственият човек в света, обявил война на мъртвец, която на всичко отгоре е загубил!? За Сталин става дума!
Някои слагат Мао на първо място и може би имат право, в тази класация!?
цитирай
4. krumbelosvet - Бау бау
25.01 08:36
Кукуригууу
цитирай
5. mt46 - Благодаря! Поздрав и на теб!
25.01 20:45
shtaparov написа:
Koгато си прав прав си, и копче не ти казвам!

цитирай
6. mt46 - Няма такива пропуски...
25.01 20:52
kvg55 написа:
Пропуснал си монарсите, министър–председателите и прочие политици и държавници подпалили двете империалистически световни войни.
А това милионите ги имате за семки и бонбонки.

През ПСВ жертвите са общо 18-19 милиона...
През ВСВ Сталин става съюзник на Хитлер, а след това се съюзява с Великобритания и САЩ...
цитирай
7. mt46 - Здравей, Иване!
25.01 21:20
leonleonovpom2 написа:
Може би ще те изненадам , поклонник на Сталин е....Чърчил
На него принадлежи тази сентенция:
Хрушчов е единственият човек в света, обявил война на мъртвец, която на всичко отгоре е загубил!? За Сталин става дума!
Някои слагат Мао на първо място и може би имат право, в тази класация!?

Чърчил е известен с остроумните си мисли. Например:
"Болшевиките сами си създават трудности, които успешно преодоляват."
"Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията."
Да не забравяме, че Сталин, Чърчил и Рузвелт си поделят света след ВСВ...
Навярно Чърчил иска да каже, че Хрущов не е успял да победи сталинизма...
цитирай
8. mt46 - Ти си –
25.01 21:20
krumbelosvet написа:
Кукуригууу

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mt46
Категория: Изкуство
Прочетен: 20939600
Постинги: 4037
Коментари: 47300
Гласове: 157344
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Април, 2025  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930