Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.01 23:16 - Вълк и агне
Автор: mt46 Категория: Хоби   
Прочетен: 951 Коментари: 8 Гласове:
15


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 .
.
.

Един вълк съгледал агне да пие вода в един поток и решил да се нагости с него под благовиден предлог. Като застанал по-горе по течението, започнал да обвинява агнето, че му мъти водата и не му позволява да пие. А то отговорило, че пие с върха на устните си и че освен това не е възможно, когато стои по-долу, да мъти водата по-нагоре. Вълкът, като не успял с този довод, казал:

— Но лани ти обиди моя баща.

А когато то отвърнало, че тогава още не е било родено, вълкът му рекъл:

— Това, че ти успяваш да се оправдаваш, не значи, че аз няма да те изям.

Баснята показва, че при онези, които имат намерение да вършат зло, справедливата защита не може да има успех.






Езоп


Тагове:   вълк,   Басня,   агне,   Езоп,


Гласувай:
15


Вълнообразно


1. kvg55 - mt46,
28.01 23:31
Хе–хе–хе, такива едни отношения между хората са възникнали със зараждането на частната собственост и частния интерес. Било е, така е, но не значи че ще е така во веки веков.
цитирай
2. cefules - Почти всеки ден я напомнях, по вр...
29.01 13:14
Почти всеки ден я напомнях, по времето когато една креслива агитка надаваше глас: "Саддам произвежда оръжия за масово поразяване и Буш спасява света.", не намериха оръжия, но Саддам беше изяден, от затворите излязоха прибраните от него фанатици, съюзиха се с онези, които ги бяха вкарали, че те пък бяха охрана на Саддам и изгубиха всичко. Събраха още ислямисти, създадоха ИДИЛ, удавиха в кръв Сирия.
цитирай
3. vania23 - Тъжно.
29.01 14:20
Но реалността си е тъжна.
цитирай
4. mt46 - Едва ли ще е по-добре...
29.01 22:19
kvg55 написа:
Хе–хе–хе, такива едни отношения между хората са възникнали със зараждането на частната собственост и частния интерес. Било е, така е, но не значи че ще е така во веки веков.

цитирай
5. mt46 - По-силните винаги могат да намерят повод...
29.01 22:20
cefules написа:
Почти всеки ден я напомнях, по времето когато една креслива агитка надаваше глас: "Саддам произвежда оръжия за масово поразяване и Буш спасява света.", не намериха оръжия, но Саддам беше изяден, от затворите излязоха прибраните от него фанатици, съюзиха се с онези, които ги бяха вкарали, че те пък бяха охрана на Саддам и изгубиха всичко. Събраха още ислямисти, създадоха ИДИЛ, удавиха в кръв Сирия.

цитирай
6. mt46 - Така е, да...
29.01 22:21
vania23 написа:
Но реалността си е тъжна.

цитирай
7. radostinalassa - А вие какво искате...
30.01 19:56
Щатите имат вече 39 трилиона дълг. Трябват им войни, а не гражданска война.
цитирай
8. mt46 - Ами да се оправят...
31.01 22:48
radostinalassa написа:
Щатите имат вече 39 трилиона дълг. Трябват им войни, а не гражданска война.

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mt46
Категория: Изкуство
Прочетен: 22583050
Постинги: 4378
Коментари: 49695
Гласове: 164720
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930