Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
Най-популярни
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
Постинг
31.05 23:51 -
"Петрохан" – символ на извратената либерал-анална демокрация
Автор: mt46
Категория: Лайфстайл
Прочетен: 827 Коментари: 4 Гласове:
Последна промяна: 31.05 23:55
Прочетен: 827 Коментари: 4 Гласове:
13
Последна промяна: 31.05 23:55
.
Yavor Dachkov
По повод на участието на две от майките (те прочетоха чужд текст, написан от една известна и авторитетна адвокатка) по случая „Петрохан“ в bTV днес ще си позволя да разкажа следното. Преди това обаче ще кажа, че синът на едната е убил сина на другата, с когото преди години е бил в интимни отношения, а после се е самоубил.
Калушев е застрелял Николай Златков между очите, а преди това е убил с изстрел в главата петнадесетгодишния Сашко, с когото също преди години е бил в интимни отношения. После е налапал дулото на пистолета си и се е застрелял. Това става в кемпера на Околчица. Според последната тройна експертиза времето на тази трагедия се развива от пет до седем дни преди намирането на телата. Горе-долу – съвсем близо до деня, в който са намерени тримата самоубийци от Петрохан, които са последователи и близки на „ламата“ Калушев.
Тези неща са доказани безспорно от разследването с многобройни експертизи, следи от барут, личните оръжия, с които са извършени деянията и т.н. Няма никакво съмнение в това. Никакво.
По това разслеване работят около 500 души и е абсурд нещо от него да бъде скрито или преиначено.
Сега и моят разказ: В края на февруари имах уговорка с хора от разследването по „Петрохан“ за подробно интервю, в което да разкажат целия случай. Трябваше да изчакаме някои от експертизите. Междувременно дойде служебното правителство на Гюров от ПП-ДБ с новия министър на МВР Емил Дечев, който веднага смени шефа на ГДНП Захари Васков, а разследващите се отказаха да дават каквито и да било интервюта заради политическата смяна на властта. Хората си пазеха работата и аз ги разбирам.
След това имах обещание от прокуратурата пак за голямо и подробно интервю. Него го подготвихме много сериозно. Решихме да не го правим преди изборите, за да не се изтълкува като атака срещу ПП-ДБ, които са точно толкова замесени надълбоко в извращението „Петрохан“, колкото и в скандала с незаконния украински град във Варна и корупцията на техния кмет там. След изборите и.ф. главният прокурор Борислав Сарафов подаде оставка, а от прокуратурата се отказаха да дават интервюта заради контекста на радикалните промени, които се зададоха с новото политическо мнозинство. И тях също ги разбирам.
От многобройните разговори, които съм имал с полицаи и прокурори по случая, ще кажа само, че той е изяснен почти напълно. Има някакви детайли, но всичко е пределно ясно и ужасяващо.
Има и нови доказателства, дискове с голи снимки и прочие, които трябва да бъдат публикувани, за да се престане с тази абсолютна лудост.
Не че лудите ще се вразумят, но с тази патология трябва да бъде публично приключено веднъж завинаги, а журналистите да престанат да дават думата на психопати и луди, и на обикновени умнокрасиви глупаци, които са проспали десетилетията на извращенията на Ивайло Калушев, неговите примитивни духовни самодейности, педофилията му – сменял е момчетата през пет години, когато станат по-възрастни – и тоталното изтрещяване, което представлява „Петрохан“.
С цялата лудост на ПП-ДБ, кмета Терзиев, който е ходил 15 пъти там и е дарявал стотици хиляди, спонсорката на умните и красивите Безуханова, която също е дарявала големи суми, а превод от дъщеря ѝ е направен в дните непосредствено около трагедията, с пълната институционална подкрепа от министрите на ПП-ДБ през годините и с масирана реклама на сектата в умнокрасивите медии.
Днес няма никаква пречка прокуратурата и МВР да дадат съвместна и подробна пресконференция и да разкажат всичко от игла до конец.
Длъжни са да го направят заради общественото здраве.
Само ще добавя, че отговорността на журналистите не е по-малка, а да се оставят безкритично в ефир луди хора, които ръсят измислици и безобразни лъжи, е, меко казано, непрофесионално. И накрая само ще добавя, че първата реакция на Стела Димитрова-Майсторова, когато е получила SMS-а от сина си, е била пълното убеждение, че той се е самоубил.
После умнокрасивите бесове се завъртяха и политизираха съвсем умишлено историята, като се нахвърлиха върху Борислав Сарафов, за да отклонят вниманието от огромната си съпричастност – ментална, морална, финансова и институционална – към това извращение от духовен порядък и физическо самоунищожение.
Отговорността на Стела Димитрова-Майсторова обаче никак не е малка, защото не може през годините да не си е давала сметка за всичко, което синът ѝ прави с момченцата около него. Както не е малка и отговорността на всички майки и родители, които са си оставили децата при този психопат, за да избягат от собствената си отговорност на родители.
Редно е новата власт да разкаже всичко за „Петрохан“ – без да спестява нищо.
Ще завърша с цитат от една от детските тетрадки, намерени наред с дисковете с голи снимки, лубрикантите за секс, клизмите за анални промивки и апаратите за епилация в една от къщите на така наречената Национална агенция за контрол на защитените територии – сектата на Ивайло Калушев. Едно от децата е написало с детския си почерк, упражнявайки се да пише, следното:
"Светът е едно чудовищно място."
П.С. Впрочем Борислав Сарафов беше абсолютно прав, изчерпателен и точен когато каза още в началото, че "Петрохан" е "Туин Пийкс".
Явор Дачков
ПП: За този чудовищен случай вина нямат Русия и комунистите, нали?... Осъзнавате ли в каква "държава" живеем?...
Yavor Dachkov
По повод на участието на две от майките (те прочетоха чужд текст, написан от една известна и авторитетна адвокатка) по случая „Петрохан“ в bTV днес ще си позволя да разкажа следното. Преди това обаче ще кажа, че синът на едната е убил сина на другата, с когото преди години е бил в интимни отношения, а после се е самоубил.
Калушев е застрелял Николай Златков между очите, а преди това е убил с изстрел в главата петнадесетгодишния Сашко, с когото също преди години е бил в интимни отношения. После е налапал дулото на пистолета си и се е застрелял. Това става в кемпера на Околчица. Според последната тройна експертиза времето на тази трагедия се развива от пет до седем дни преди намирането на телата. Горе-долу – съвсем близо до деня, в който са намерени тримата самоубийци от Петрохан, които са последователи и близки на „ламата“ Калушев.
Тези неща са доказани безспорно от разследването с многобройни експертизи, следи от барут, личните оръжия, с които са извършени деянията и т.н. Няма никакво съмнение в това. Никакво.
По това разслеване работят около 500 души и е абсурд нещо от него да бъде скрито или преиначено.
Сега и моят разказ: В края на февруари имах уговорка с хора от разследването по „Петрохан“ за подробно интервю, в което да разкажат целия случай. Трябваше да изчакаме някои от експертизите. Междувременно дойде служебното правителство на Гюров от ПП-ДБ с новия министър на МВР Емил Дечев, който веднага смени шефа на ГДНП Захари Васков, а разследващите се отказаха да дават каквито и да било интервюта заради политическата смяна на властта. Хората си пазеха работата и аз ги разбирам.
След това имах обещание от прокуратурата пак за голямо и подробно интервю. Него го подготвихме много сериозно. Решихме да не го правим преди изборите, за да не се изтълкува като атака срещу ПП-ДБ, които са точно толкова замесени надълбоко в извращението „Петрохан“, колкото и в скандала с незаконния украински град във Варна и корупцията на техния кмет там. След изборите и.ф. главният прокурор Борислав Сарафов подаде оставка, а от прокуратурата се отказаха да дават интервюта заради контекста на радикалните промени, които се зададоха с новото политическо мнозинство. И тях също ги разбирам.
От многобройните разговори, които съм имал с полицаи и прокурори по случая, ще кажа само, че той е изяснен почти напълно. Има някакви детайли, но всичко е пределно ясно и ужасяващо.
Има и нови доказателства, дискове с голи снимки и прочие, които трябва да бъдат публикувани, за да се престане с тази абсолютна лудост.
Не че лудите ще се вразумят, но с тази патология трябва да бъде публично приключено веднъж завинаги, а журналистите да престанат да дават думата на психопати и луди, и на обикновени умнокрасиви глупаци, които са проспали десетилетията на извращенията на Ивайло Калушев, неговите примитивни духовни самодейности, педофилията му – сменял е момчетата през пет години, когато станат по-възрастни – и тоталното изтрещяване, което представлява „Петрохан“.
С цялата лудост на ПП-ДБ, кмета Терзиев, който е ходил 15 пъти там и е дарявал стотици хиляди, спонсорката на умните и красивите Безуханова, която също е дарявала големи суми, а превод от дъщеря ѝ е направен в дните непосредствено около трагедията, с пълната институционална подкрепа от министрите на ПП-ДБ през годините и с масирана реклама на сектата в умнокрасивите медии.
Днес няма никаква пречка прокуратурата и МВР да дадат съвместна и подробна пресконференция и да разкажат всичко от игла до конец.
Длъжни са да го направят заради общественото здраве.
Само ще добавя, че отговорността на журналистите не е по-малка, а да се оставят безкритично в ефир луди хора, които ръсят измислици и безобразни лъжи, е, меко казано, непрофесионално. И накрая само ще добавя, че първата реакция на Стела Димитрова-Майсторова, когато е получила SMS-а от сина си, е била пълното убеждение, че той се е самоубил.
После умнокрасивите бесове се завъртяха и политизираха съвсем умишлено историята, като се нахвърлиха върху Борислав Сарафов, за да отклонят вниманието от огромната си съпричастност – ментална, морална, финансова и институционална – към това извращение от духовен порядък и физическо самоунищожение.
Отговорността на Стела Димитрова-Майсторова обаче никак не е малка, защото не може през годините да не си е давала сметка за всичко, което синът ѝ прави с момченцата около него. Както не е малка и отговорността на всички майки и родители, които са си оставили децата при този психопат, за да избягат от собствената си отговорност на родители.
Редно е новата власт да разкаже всичко за „Петрохан“ – без да спестява нищо.
Ще завърша с цитат от една от детските тетрадки, намерени наред с дисковете с голи снимки, лубрикантите за секс, клизмите за анални промивки и апаратите за епилация в една от къщите на така наречената Национална агенция за контрол на защитените територии – сектата на Ивайло Калушев. Едно от децата е написало с детския си почерк, упражнявайки се да пише, следното:
"Светът е едно чудовищно място."
П.С. Впрочем Борислав Сарафов беше абсолютно прав, изчерпателен и точен когато каза още в началото, че "Петрохан" е "Туин Пийкс".
Явор Дачков
ПП: За този чудовищен случай вина нямат Русия и комунистите, нали?... Осъзнавате ли в каква "държава" живеем?...
Вълнообразно
ЧРЕЗ "МАСЛИНОВО МАСЛО" И "...
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ 418 Демокрация или още к...
На кого е васал днешната демокрация
ГРАДСКИ ЕСКИЗИ 418 Демокрация или още к...
На кого е васал днешната демокрация
Археолозите са разгадали мистериозна дум...
По-добри бъднини
Комунизъм с китайско лице ли е бъдещето ...
По-добри бъднини
Комунизъм с китайско лице ли е бъдещето ...
Живеем в държава с капиталистическа пазарна икономика и буржоазна демокрация.
цитирайДа, в тази тъмна и мътна история, в която участват и непълнолетни, , ако няма още нещо, много потайно и дълбоко скрито, на първо място изплува отговорността на майките!
Как така ще заменят майчини грижи и задължения срещу заплащане?
Те родителки ли са или просто производителки на деца само!
И срещу заплащане да се отърват от майчин дълг!?
цитирайКак така ще заменят майчини грижи и задължения срещу заплащане?
Те родителки ли са или просто производителки на деца само!
И срещу заплащане да се отърват от майчин дълг!?
3.
mt46 -
https://glasove.com/intervyuta/televiziite-targuvat-sas-skrab-i-konspiratsii-no-malchat-koy-predade-detsata-na-izvratenata-sekta-v-petrohan
01.06 22:41
01.06 22:41
Автор: Веселин Стаменов, Фейсбук
bTV отново превърна трагедията на Петрохан в телевизионен съд със сълзи, конспирации и удобно премълчани въпроси - кой откъсна децата от нормалността, кой ги предаде на „ламата“ и защо училището, институциите и медиите мълчат за собствената си роля. Вместо да се търси истината зад сектантската изолация, зависимостите и провала на възрастните, зрителите получиха поредната евтина мелодрама за тайни служби и държавни заговори. Това написа във Фейсбук Веселин Стаменов. Според него най-страшното в случая не са телевизионните внушения, а фактът, че обществото е позволило деца да бъдат предадени на човек, около когото са се трупали знаци за опасна зависимост, докато родители, училище, институции и медии са гледали настрани.
Ето целия текст:
Днес в ефира на bTV, тази вечна пералня за гузни съвести и евтина мелодрама, станахме свидетели на поредния телевизионен съд. Плачещи майки, зловещи шепотчета за тайни служби, застрашени държавни конструкции и някакви митични екзекутори, дебнещи в сенките на Петрохан. Достоевски би изгорил ръкописите си от срам пред този долнопробен психотрилър, сервиран в праймтайма. Но нека спрем телевизора и да пуснем здравия разум. Защото в тази режисирана, сладникаво-сълзлива постановка зейва една черна, чудовищна бездна от логически дупки, които никой не смее да погледне.
Да започнем с най-старото клише в криминалистиката - майчината слепота. Синът ми никога не би направил такова нещо. Разбираемо е чисто човешки, но фазата на отрицанието не е доказателство в съда. Тя е просто емоционален щит срещу ужаса, че може би не познаваш демоните на собственото си дете.
Открийте още
Интервюта Дачков
Абонамент новини
Абонамент вестник
После идва ред на евтиния шпионски роман. Човек от службите бил казал на майката, че е застрашена държавната конструкция. Сериозно? Да не би да сме във филм за Джеймс Бонд? Здравият разум диктува, че ако има грандиозен държавен заговор, никой таен агент няма да отиде да го изпее в прав текст на майката на жертвата. Това е отчаян защитен механизъм - търсене на велик смисъл, за да се обясни една иначе банална, макар и безумна трагедия.
Майката съзира конспирация и в това, че на 1 февруари полицаите вече търсели самоубийци и опожарена постройка. Ами много ясно, че ще ги търсят! Самата тя признава, че същия ден е получила предсмъртно писмо. Когато полицията прочете писмо с намерение за убийство и самоубийство, тя не гадае на кристална топка, а започва да търси точно това, което е написано вътре. Няма заговор, има елементарна логика на разследването.
Както има и графологична експертиза. Да твърдиш пред камерите, че записките не са негови, е безпредметно хвърляне на прах в очите, когато съдебните експерти могат да докажат категорично чий е почеркът. Материалните улики не се интересуват от майчините сълзи.
Открийте още
Новини България
политиката
Подкаст
И тук стигаме до слона в стъкларския магазин, за който нито майките, прегърнали удобния спасителен пояс на конспирацията, нито удобно примигващите водещи-мисирки обелиха и сричка. Какво, по всички земни и небесни закони, прави един 51-годишен мъж, изолиран от света, с едно 22-годишно момче и едно 15-годишно дете?!
Какви са тези басни за бъдещи наследници? Това да не ви е викториански роман на Чарлз Дикенс, в който добрият чичо завещава имението на сираците? Не, уважаеми зрители. Това не е благотворителност. Това е сектантска изолация, ментално робство, извратена духовна, а може би и не само, хегемония над крехки, неоформени съзнания. Факт, за който вече има категорични, черно на бяло, доказателства в папките на разследването, но които телевизорът удобно замита под килима на държавната тайна.
И тук е втората, още по-страшна омерта. Къде е училището? Онова уж свещено място, храмът на просветата, който трябва да пази децата ни. Превърнало се е в безотговорен конвейер, в гара разпределителна, която е бълвала тези деца към мъглявите каузи на един самозван горски гуру. Училището е знаело. Училището е пускало учениците си в тази месомелачка за души, облечена в мантията на извънкласни дейности или доброволчество. Днес директори и даскали мълчат по-здраво и от партизани на разпит, надявайки се бурята да отмине.
Истината е грозна, кална и не носи рейтинг. Много по-комфортно е обществото да бъде приспивано с приказки за убити от мафията герои, отколкото да се погледнем в огледалото и да признаем диагнозата си - ние сме общество, което доброволно предава децата си на хищници.
Създадохме система, в която едно дете може да бъде откъснато от нормалността, индоктринирано и заведено на заколение, докато институциите си пият кафето, а телевизиите после му пишат сценария за некролога. Бог да прости тези погубени млади души. Те платиха най-високата цена за чуждите лудости. Но за нас, живите - за родителите, които си затварят очите, за училищата, които абдикираха от дълга си, и за медиите, които търгуват със скръбта - за нас прошка няма да има. Ние не сме просто зрители на тази трагедия. Ние сме нейните тихи, страхливи съучастници.
цитирайbTV отново превърна трагедията на Петрохан в телевизионен съд със сълзи, конспирации и удобно премълчани въпроси - кой откъсна децата от нормалността, кой ги предаде на „ламата“ и защо училището, институциите и медиите мълчат за собствената си роля. Вместо да се търси истината зад сектантската изолация, зависимостите и провала на възрастните, зрителите получиха поредната евтина мелодрама за тайни служби и държавни заговори. Това написа във Фейсбук Веселин Стаменов. Според него най-страшното в случая не са телевизионните внушения, а фактът, че обществото е позволило деца да бъдат предадени на човек, около когото са се трупали знаци за опасна зависимост, докато родители, училище, институции и медии са гледали настрани.
Ето целия текст:
Днес в ефира на bTV, тази вечна пералня за гузни съвести и евтина мелодрама, станахме свидетели на поредния телевизионен съд. Плачещи майки, зловещи шепотчета за тайни служби, застрашени държавни конструкции и някакви митични екзекутори, дебнещи в сенките на Петрохан. Достоевски би изгорил ръкописите си от срам пред този долнопробен психотрилър, сервиран в праймтайма. Но нека спрем телевизора и да пуснем здравия разум. Защото в тази режисирана, сладникаво-сълзлива постановка зейва една черна, чудовищна бездна от логически дупки, които никой не смее да погледне.
Да започнем с най-старото клише в криминалистиката - майчината слепота. Синът ми никога не би направил такова нещо. Разбираемо е чисто човешки, но фазата на отрицанието не е доказателство в съда. Тя е просто емоционален щит срещу ужаса, че може би не познаваш демоните на собственото си дете.
Открийте още
Интервюта Дачков
Абонамент новини
Абонамент вестник
После идва ред на евтиния шпионски роман. Човек от службите бил казал на майката, че е застрашена държавната конструкция. Сериозно? Да не би да сме във филм за Джеймс Бонд? Здравият разум диктува, че ако има грандиозен държавен заговор, никой таен агент няма да отиде да го изпее в прав текст на майката на жертвата. Това е отчаян защитен механизъм - търсене на велик смисъл, за да се обясни една иначе банална, макар и безумна трагедия.
Майката съзира конспирация и в това, че на 1 февруари полицаите вече търсели самоубийци и опожарена постройка. Ами много ясно, че ще ги търсят! Самата тя признава, че същия ден е получила предсмъртно писмо. Когато полицията прочете писмо с намерение за убийство и самоубийство, тя не гадае на кристална топка, а започва да търси точно това, което е написано вътре. Няма заговор, има елементарна логика на разследването.
Както има и графологична експертиза. Да твърдиш пред камерите, че записките не са негови, е безпредметно хвърляне на прах в очите, когато съдебните експерти могат да докажат категорично чий е почеркът. Материалните улики не се интересуват от майчините сълзи.
Открийте още
Новини България
политиката
Подкаст
И тук стигаме до слона в стъкларския магазин, за който нито майките, прегърнали удобния спасителен пояс на конспирацията, нито удобно примигващите водещи-мисирки обелиха и сричка. Какво, по всички земни и небесни закони, прави един 51-годишен мъж, изолиран от света, с едно 22-годишно момче и едно 15-годишно дете?!
Какви са тези басни за бъдещи наследници? Това да не ви е викториански роман на Чарлз Дикенс, в който добрият чичо завещава имението на сираците? Не, уважаеми зрители. Това не е благотворителност. Това е сектантска изолация, ментално робство, извратена духовна, а може би и не само, хегемония над крехки, неоформени съзнания. Факт, за който вече има категорични, черно на бяло, доказателства в папките на разследването, но които телевизорът удобно замита под килима на държавната тайна.
И тук е втората, още по-страшна омерта. Къде е училището? Онова уж свещено място, храмът на просветата, който трябва да пази децата ни. Превърнало се е в безотговорен конвейер, в гара разпределителна, която е бълвала тези деца към мъглявите каузи на един самозван горски гуру. Училището е знаело. Училището е пускало учениците си в тази месомелачка за души, облечена в мантията на извънкласни дейности или доброволчество. Днес директори и даскали мълчат по-здраво и от партизани на разпит, надявайки се бурята да отмине.
Истината е грозна, кална и не носи рейтинг. Много по-комфортно е обществото да бъде приспивано с приказки за убити от мафията герои, отколкото да се погледнем в огледалото и да признаем диагнозата си - ние сме общество, което доброволно предава децата си на хищници.
Създадохме система, в която едно дете може да бъде откъснато от нормалността, индоктринирано и заведено на заколение, докато институциите си пият кафето, а телевизиите после му пишат сценария за некролога. Бог да прости тези погубени млади души. Те платиха най-високата цена за чуждите лудости. Но за нас, живите - за родителите, които си затварят очите, за училищата, които абдикираха от дълга си, и за медиите, които търгуват със скръбта - за нас прошка няма да има. Ние не сме просто зрители на тази трагедия. Ние сме нейните тихи, страхливи съучастници.
В случая "Петрохан" присъстват доста "екстри" на извратената либерална "демокрация": нарцисизъм, сектантство, фалшиво "духовно извисяване", измами, финансови злоупотреби, НПО, педофилия, оръжия, наркотици, безотговорни майки и бащи, самоубийства и убийства, липса на държавност...
цитирайТърсене
Блогрол
1. М. Тачков - Български песни /стихосбирка/
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация
