Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
Най-популярни
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
Постинг
27.05 23:29 -
Към славянофобите
.
.
.
Не се гаси туй, що не гасне!
Иван Вазов
Колкото и да мените
имената на нещата,
няма да преобразите
истината, същината!
И напразно се морите
да гасите Светлината!
Страстно, лудо, все дълбаете
в дупките на древността ни.
И Науката ругаете –
срам било, че сме славяни!
Мъчно е да осъзнаете,
че рушите общността ни.
Както и да се въртите,
по-добре не ще ни стане.
Колкото и да крещите,
че съвсем не сме славяни,
няма как да извратите
гените ни, същността ни!...
Марин Тачков
.
.
Не се гаси туй, що не гасне!
Иван Вазов
Колкото и да мените
имената на нещата,
няма да преобразите
истината, същината!
И напразно се морите
да гасите Светлината!
Страстно, лудо, все дълбаете
в дупките на древността ни.
И Науката ругаете –
срам било, че сме славяни!
Мъчно е да осъзнаете,
че рушите общността ни.
Както и да се въртите,
по-добре не ще ни стане.
Колкото и да крещите,
че съвсем не сме славяни,
няма как да извратите
гените ни, същността ни!...
Марин Тачков
Вълнообразно
Следващ постинг
Предишен постинг
Не съм срещу славяните! По простата причина, че не правя разлика между Българи и славяни! Няма разлика и съм се обосновавал, защо?
След като живеем в България , сме Българи
В това положение остава и да се делим на Българи и на славяни!
Българи, със славянска азбука?
Азбуката е призната като Българска! Толкова ли сме богати, че и малкото, което ни е останало, да раздадем?
Добре, въпреки, че всичко говори, че е Българска, в славянска езикова група сме! Като такава е утвърдена!
Както и азбуката ни е свещена, като Българска! Не като славянска!
Папата и да е знаел за славяните, всевишният явно не му е разрешил ,да даде гласност!?
По този параграф французи, германци и останалите от латиногрупата нямат собствена, призната азбука Ползват латиница....
цитирайСлед като живеем в България , сме Българи
В това положение остава и да се делим на Българи и на славяни!
Българи, със славянска азбука?
Азбуката е призната като Българска! Толкова ли сме богати, че и малкото, което ни е останало, да раздадем?
Добре, въпреки, че всичко говори, че е Българска, в славянска езикова група сме! Като такава е утвърдена!
Както и азбуката ни е свещена, като Българска! Не като славянска!
Папата и да е знаел за славяните, всевишният явно не му е разрешил ,да даде гласност!?
По този параграф французи, германци и останалите от латиногрупата нямат собствена, призната азбука Ползват латиница....
другите три от племената на Кубрат са:
"Татарстанците" и чувашите говорят тюркски диалекти, а племето на Алцек в Италия си говорят италиански, макар че страстно отстояват българския си произход.
цитирай"Татарстанците" и чувашите говорят тюркски диалекти, а племето на Алцек в Италия си говорят италиански, макар че страстно отстояват българския си произход.
с добро отношение към България и българите?
цитирайЗдраво са те ядосали. Всъщност толкова сме се омешали, че е глупаво да търсим днес чисти български корени.
цитирайЗащита чрез възхвала! Отпраща едновременно и към Вазов, и към Ботевото "Към брата си" - смислово и дори звуково.
Прииска ми се да коментирам художествените стойности на тази великолепна, майсторска апология - но усещам, не му е тук мястото:)
Тук мога само да кажа: "Поздравления!"
И да добавя, че по дух и история сме българи, разбира се, но по душа и език сме си славяни - и никой не може да ни го отнеме!
Поздрави, Марине!
цитирайПрииска ми се да коментирам художествените стойности на тази великолепна, майсторска апология - но усещам, не му е тук мястото:)
Тук мога само да кажа: "Поздравления!"
И да добавя, че по дух и история сме българи, разбира се, но по душа и език сме си славяни - и никой не може да ни го отнеме!
Поздрави, Марине!
donchevav написа:
Защита чрез възхвала! Отпраща едновременно и към Вазов, и към Ботевото "Към брата си" - смислово и дори звуково.
Прииска ми се да коментирам художествените стойности на тази великолепна, майсторска апология - но усещам, не му е тук мястото:)
Тук мога само да кажа: "Поздравления!"
И да добавя, че по дух и история сме българи, разбира се, но по душа и език сме си славяни - и никой не може да ни го отнеме!
Поздрави, Марине!
Прииска ми се да коментирам художествените стойности на тази великолепна, майсторска апология - но усещам, не му е тук мястото:)
Тук мога само да кажа: "Поздравления!"
И да добавя, че по дух и история сме българи, разбира се, но по душа и език сме си славяни - и никой не може да ни го отнеме!
Поздрави, Марине!
Търсене
Блогрол
1. М. Тачков - Български песни /стихосбирка/
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация

