Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
27.05 23:29 - Към славянофобите
Автор: mt46 Категория: Поезия   
Прочетен: 2389 Коментари: 6 Гласове:
12

Последна промяна: 27.05 23:31

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 .
.
.

           Не се гаси туй, що не гасне!    
                      Иван Вазов  

Колкото и да мените
имената на нещата,
няма да преобразите
истината, същината!
И напразно се морите
да гасите Светлината!

Страстно, лудо, все дълбаете
в дупките на древността ни.
И Науката ругаете –
срам било, че сме славяни!
Мъчно е да осъзнаете,
че рушите общността ни.

Както и да се въртите,
по-добре не ще ни стане.
Колкото и да крещите,
че съвсем не сме славяни,
няма как да извратите
гените ни, същността ни!...

  Марин Тачков


Тагове:   тачков,   Към,   славянофобите,


Гласувай:
12


Вълнообразно


1. leonleonovpom2 - Здравей, Марине!
28.05 00:35
Не съм срещу славяните! По простата причина, че не правя разлика между Българи и славяни! Няма разлика и съм се обосновавал, защо?
След като живеем в България , сме Българи
В това положение остава и да се делим на Българи и на славяни!
Българи, със славянска азбука?
Азбуката е призната като Българска! Толкова ли сме богати, че и малкото, което ни е останало, да раздадем?
Добре, въпреки, че всичко говори, че е Българска, в славянска езикова група сме! Като такава е утвърдена!
Както и азбуката ни е свещена, като Българска! Не като славянска!
Папата и да е знаел за славяните, всевишният явно не му е разрешил ,да даде гласност!?
По този параграф французи, германци и останалите от латиногрупата нямат собствена, призната азбука Ползват латиница....


цитирай
2. krumbelosvet - Това е вярно за нас и македонците
28.05 01:14
другите три от племената на Кубрат са:
"Татарстанците" и чувашите говорят тюркски диалекти, а племето на Алцек в Италия си говорят италиански, макар че страстно отстояват българския си произход.
цитирай
3. dobrodan - Назови ми една славянска държава
28.05 09:52
с добро отношение към България и българите?
цитирай
4. kvg55 - mt46,
28.05 22:30
Здраво са те ядосали. Всъщност толкова сме се омешали, че е глупаво да търсим днес чисти български корени.
цитирай
5. donchevav - Защита чрез възхвала! Отпраща е...
31.05 17:14
Защита чрез възхвала! Отпраща едновременно и към Вазов, и към Ботевото "Към брата си" - смислово и дори звуково.
Прииска ми се да коментирам художествените стойности на тази великолепна, майсторска апология - но усещам, не му е тук мястото:)
Тук мога само да кажа: "Поздравления!"
И да добавя, че по дух и история сме българи, разбира се, но по душа и език сме си славяни - и никой не може да ни го отнеме!

Поздрави, Марине!
цитирай
6. mt46 - Благодаря, Вени! Много добър отзив! Поздрави!...
01.06 23:25
donchevav написа:
Защита чрез възхвала! Отпраща едновременно и към Вазов, и към Ботевото "Към брата си" - смислово и дори звуково.
Прииска ми се да коментирам художествените стойности на тази великолепна, майсторска апология - но усещам, не му е тук мястото:)
Тук мога само да кажа: "Поздравления!"
И да добавя, че по дух и история сме българи, разбира се, но по душа и език сме си славяни - и никой не може да ни го отнеме!

Поздрави, Марине!

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mt46
Категория: Изкуство
Прочетен: 22583050
Постинги: 4378
Коментари: 49695
Гласове: 164720
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930