Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2025 22:19 - Костакурта призна, че е имало дузпа за България
Автор: mt46 Категория: Спорт   
Прочетен: 1884 Коментари: 3 Гласове:
9


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 .
.
.
Световното в САЩ image
  •  Автор: Гласове
  •  

  • 02 Юли 2025 

 

Легендарният италиански защитник Алесандро Костакурта призна 31 години след полуфинала на Световното първенство през 1994 г, че България е трябвало да получи дузпа. Тогава националите ни загубиха с 1:2 след скандално съдийство на французина Жоел Киню.

 

„Искам преди всичко да кажа едно нещо — на Световното първенство през 1994 година в САЩ имаше дузпа за България“, заяви Костакурта.

 

В средата на второто полувреме на полуфиналния мач в Ню Йорк Йордан Лечков подаде дълъг пас към Емил Костадинов в наказателното поле на италианците. Костакурта захлупи топката с ръка, но дузпа за отбора на Димитър Пенев Пенев не беше отсъдена.  Нито френският съдия Жоел Киню, нито английският му помощник Рой Пиърсън реагираха на нарушението.

 

Изказването на Костакурта дойде по време на събитие в София, на което италианският гранд Милан обяви началото на ново регионално партньорство за България и още няколко страни. Бившият защитник е вторият най-титулуван футболист в историята на колоса от Милано - 24 отличия, като пред него е единствено катедралата на италианския футбол Паоло Малдини с 26 купи.

Източник: БГНЕС

След дъжд - качулка
  02 Юли 2025 18:59ч.

"Каква полза от закъсняло самопризнание, след като ощетяването бе налице и разплака цял един народ с несправедливостта си? Ако го допуснем, след още 30 г., западнярите пак така ще си признаят и за грешката с насилственото налагане на еврото, ама злото отдавна ще е свършено... "


https://glasove.com/novini/kostakurta-prizna-sled-31-godini-imashe-duzpa-za-balgariya-na-svetovnoto-v-sasht?fbclid=IwY2xjawLSXbtleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBVSFBLRmU4eEc0bkNJNmw1AR4krHGTmfXcVj6XAD6wsCUrswd2UiBaM_s2k6MwSbj7PLQBrrSW9X7D5LvCmg_aem_2p05MzbAtwrx9u3RyQnOug#google_vignette






Гласувай:
9


Вълнообразно


Следващ постинг
Предишен постинг

1. kvg55 - mt46,
02.07.2025 23:29
Това няма кой знае какво значение. Жоел Киню да признае, а той нагло отрича.
цитирай
2. mt46 - Има значение...
03.07.2025 23:03
kvg55 написа:
Това няма кой знае какво значение. Жоел Киню да признае, а той нагло отрича.

Значението е, че Истината трябва да се казва и да тържествува НАВРЕМЕ!...
цитирай
3. mt46 - Да. И затова е малко тъжно...
03.07.2025 23:04
parisinfo написа:
Но минали са 31 години. Дори само 31 секунди да бяха минали, топката шеше да е вече на центъра и съдията да е дал сигнал за възобновяване. Феър плей се констатира веднага, за да е феър плей. А не след 31 секунди. А след 31 години - казва онова, коъюеро е угодно за каузата си: Мейл мъни!
След дъжд - чадър. Щото бил нов и не искала да го измокри, една сичилианка...

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mt46
Категория: Изкуство
Прочетен: 22617452
Постинги: 4382
Коментари: 49707
Гласове: 164783
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930