Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.02 21:12 - Технологиите – в помощ на разследването
Автор: mt46 Категория: Технологии   
Прочетен: 1167 Коментари: 4 Гласове:
11


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 .
.
.
  • Автор: Нова телевизия
  •  


  • 18 Фев 2026
 

Всички доказателства, събрани до момента, и експертизите сочат, че при Петрохан става въпрос за самоубийство, а при Околчица за убийства и последвало самоубийство. Това заяви заместник-апелативният прокурор на Апелативна прокуратура-София Наталия Николова на съвместен брифинг на прокуратурата и полицията. "В кръвта на Калушев е установено наличие на фенобарбитал - успокоително и хипнотично средство", обясни прокурорът. "На два от иззетите записи се вижда нещо, което е ключово за отношенията в групата. А именно наличието на йерархия, като безспорният ѝ лидер е Ивайло Калушев”, подчерта Николова. Не е имало други хора при хижа „Петрохан“ в нощта, в която там са загинали трима души. По отношение на боеприпасите тя потвърди информацията, изнесена от МВР, че те са се възпламенили по време на пожара. Дейността на тази група се е развивала години наред - както в България, така и в чужбина. В момента тя е предмет на разследване от Софийската градска прокуратура. 
/.../

Нови записи от камерите на хижа "Петрохан" 
https://www.youtube.com/watch?v=svSGOsZ5vgk

Записите от камерите показват отчасти какво се е случило около хижа "Петрохан"... Може би за пръв път у нас има такава публичност по време на разследване на престъпление...

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Преди 15 г. сътворих музика по гениалното Ботево стихотворение "Обесването на Васил Левски" и направих клип на песента, изпята от мен...









Гласувай:
11


Вълнообразно


1. kvg55 - mt46,
19.02 18:26
Всичко ще си кажат. Времето го изисква, иначе стават безработни. Публикувай го клипът, де.
цитирай
2. mt46 - Малка част от премногото коментари във ФБ за публикация относно брифинга и камерите...
19.02 20:12
Nadejda Deqnova
ТО И ЗА КЕМПЕРА НЕ СА ПРОСЛЕДИЛИ...НИЩО ,ПРИ ТОЛКОВА КАМЕРИ
1 ч
Отговор
Djimito Luchano
ROBSTVOOOOO,KOGOTO SI ISKAT OBIVAT ,UTRE MOJE DA E VSEKI OT NAS,NO NALI VSEKI SI KAZVA N6AMA DASIM AS
46 м
Отговор
Михаил Биджов
Ми телепортация.... Вие няма как да знаете такива неща, само мвр.
1 ч
Отговор
Ivailo Kamenarov
Голяма жестокост от криминалитет на високо ниво🤢🤮🤬😥 истината няма да се узнае
1 ч
Отговор
Юли Енчев
Нали Златков е пътувал до София и би трябвало да се е върнал оттам - от южната страна на Петрохан. А кемперът е тръгнал на север към Бързия и Вършец. Как да се пресрещнат тогава?!
4 ч
Отговор
Редактирано
Радка Георгиева
Не само наркотици ,имало е трафик на хора.
59 м
Отговор
Jaklin Topschieva
Няма да е Къдравата Сю….надяваме се,Новият Министър да осветли тия записи и лъжи!
27 м
Отговор
Maria Vasileva
Защо кемпера цяла седмица след убийството е обикалял ,взел е момиче,оставили го до тях,нали го издирваха,няма начин и те да не са чули,че ги издирват,майката на едно от момчетата каза,че е звъняла но телефоните били изключени ,това е една седмица, жалко за децата.
2 ч
Отговор
Гергана Трифонова
Вашият читател явно нещо е гледал,но не догледал ,а пък вие вместо да бързате да пишете ,щеше да е добре да проверите
На камерите се вижда ,че след като кемперът потегля ,Пламен и Ивей също тръгват с черен джип,час след това се връщат с черният и сивият джип
Т.е.предполага се ,че някъде по пътя Николай се качва на кемпера ,а Пламен и Ивей прибират колите
4 ч
Отговор
Иван Близнаков
Вече май и най невежи е на ясно, че всичко представено ни за "Петрихан" е един голям ФАРС.
59 м
Отговор
Petya Slavova
Някой гледал ли и пълните записи? Те са около 3 часа. Предоставени са на журналистите.
5 ч
Отговор
Elsa Krasteva
Сериозно ли е това?Сигурни ли сте???
5 ч
Отговор
Валентин Стоянов Деянов
А къде казват че Николай Златков е излязъл с джипа в 07.12 ч 🙄
3 ч
Отговор
Милко Говедарски
Кой е този ваш ...читател, там ли е Бил
19 м
Отговор
Nikolai Jelev Ivanov
Лошото е че има 6 трупа ,а истината няма да се разбере.
1 ч
Отговор
Iveta Ivanova
Предлагам, МВР, Прокуратурата,ДАНС, ГДБОП и всички разследващи, да бъдат номинирани за Оскар за всички времена за най-добра кинопродукция "Петрохан"! Търси се и режисьора, за да получи наградата!
48 м
Отговор
Ивайло Марков
И никъде на записите няма две кучета...
4 ч
Отговор
Petko Tenev
А ми сегааааа.....
5 ч
Отговор
Magi Metodieva
Ало, птичките, нали сте разследващи журналя, много снизихте нивото до " една госпожа каза"
4 ч
Отговор
Malenko Palenko
От прости корумпирани политици и дансаджии толкоз.
1 ч
Отговор
Jivka Dragova
хайде разследващите ,давайте за кемпера да видим там какво скълапихте. много време загубихме с хижата, а вие спечелихте за околчица .Там всичко трябва да е изпипано.Да не се изложите пак ей.
1 ч
Отговор
Fatme Ahmedova
МВР мълчи за пикапа, защото той разваля удобната им версия.
1 ч
Отговор
Антония Сабинова
После българите били интелигентна нация. Направо е плашещо. Само не разбрахме как мафията ги е убила в упор, защото това е лесно доказуемо и защо е убила 15 годишно дете, чийто баща не го е виждал от почти година.
21 м
Отговор
Редактирано
Hristo Manov
Въобще не ме интересува, ако ще и на кокили да се е придвижвал. Престанете да ни занимавате с тези ненормалници и извратеняци!
19 м
Отговор
Vangelia Ka
Как ДАНС, са били преди всички на мястото и човека, който пръв е дал показания е напуснал България веднага след това( дано е жив).Не трябва ли да получим отговори на това и всичко ще ни се изясни. Петрохан близо до Сръбската граница, а къщата близо до Турската. Преди няколко седмици сръбските органи са заловили голямо количество дрога. Почти веднага след това се "самоубиват ритуално" нашите ренджери.
2 ч
Отговор
Редактирано
Reni Zlatanova
Защо МВР не публикува пълен запис на движението на сребристия пикап?
1 ч
Отговор
Ivailo Erdelski
Аз незнам какво толкова се разнищва утрепали са ги като кучета и тва е секти и разни други объркали са схемата и чистка
цитирай
3. mt46 - Има десетки видеоклипове в Ю Тюб...
19.02 22:30
kvg55 написа:
Всичко ще си кажат. Времето го изисква, иначе стават безработни. Публикувай го клипът, де.

И въпреки това мнозина не вярват на официалната версия, а вярват в конспиративни теории... Половината фейсбуковци разследват, разнищват случая, питат защо това било така, а не иначе... Разни аматьори предлагат теории... Стотици малоумници коментират, задават чукундурски въпроси...
цитирай
4. mt46 - ...
20.02 23:22
Мнозина се чудят какъв е мотивът за самоубийствата на сектантите. "Ламата" е искал да се прочуе в цяла България, за Него да мислят, да говорят, да пишат във всички медии...
М. Тачков
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mt46
Категория: Изкуство
Прочетен: 22583364
Постинги: 4378
Коментари: 49695
Гласове: 164720
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930