Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.05 23:28 - През '86-а избягах на Запад, но днес той е без Христос, без памет и със зомбиран елит
Автор: mt46 Категория: Видео   
Прочетен: 1384 Коментари: 7 Гласове:
13

Последна промяна: 13.05 23:29

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 .

11.05.2026 г.

Явор Дачков разговаря с Георг Тупарев - физик и молекулярен биолог, избягал от комунистическа България през 1986 г. и завършил в Хайделберг, където е слушал лекции на Карл Попър. Тупарев е софтуерен предприемач, работил с банки по целия свят, човек от старо софийско арменско семейство, тежко пострадало от комунизма. Той е и един от малкото българи, които познават лично Стив Джобс.  Разговорът е записан на 9 май 2026 г. в Ехо Медия Студио. Акценти:
  • Западният елит е зомбиран, суеверен и откъснат от реалността. Живее с надеждата, че метеорит ще падне и ще премахне едновременно Путин и Тръмп, и всичко ще се върне постарому. Като наивно българче, избягало от комунизма през 1986-а, което е мечтало да отиде на Запад, не можех да си представя, че ще открия това, което видях. Европа на Брюксел ме отблъсна. Прилича на социализма от 80-те - с неговата деморализация и заличена историческа памет.
  • Слепотата на западния елит се вижда и в отношението към Иран, и в битката за Армения: Иран спечели медийната война и в момента си прави гаргара с Америка. Един мой приятел американец написа: „Иран е създал алгебрата, ние създадохме Макдоналдс. И как точно ще победим тази държава?“.
  • Армения е последната надежда на Брюксел да мъти водата на Русия в Кавказ - малка държава с около 2,5 млн. души население, където действат 6000 западно финансирани НПО-та. Целта е да се саботира коридорът Север–Юг - от Русия към Индия през Кавказ и Иран. Затова атакуват Църквата, защото е спойката, съхранила арменската нация, а християнството е единственият равностоен съперник на глобализма. Атаката срещу Църквата е атака срещу самата Армения. Моята надежда не е в политическо избавление, преврат или нещо друго; моята много голяма надежда е, че православието може да нормализира Европа.
  • Моето семейство много е пострадало по времето на комунизма. Дядо ми е минал през Народния съд. Цялото му имущество е отчуждено, животът му е бил на косъм. Родителите ми са били изселвани, нямали са право да следват. След това мен ме гониха - затова избягах от България. Три пъти ме изключваха от Комсомола, а когато не си в Комсомола, не можеш да следваш.
На мен са ми отказвали руска виза, защото събирах пари за Анна Политковская. Не познавам друг, на когото да са му отказали руска виза, а днес да го наричат „путинист“.
  • Със Стив Джобс си писах за първи път в Хайделберг. После ме покани на обяд във Франкфурт, няколко пъти ме канеше да работя в Apple и ме покани да бъда сред основателите на системата за незрящи. Той е един от хората, които най-много са ми повлияли на мисленето и на светогледа. Дойде при нас за пет минути и каза: „По света има 300 милиона незрящи. Искам, когато си тръгнете, да има система, която им помага да използват компютрите така, както зрящите хора“. И си тръгна. Но след това, ако не го направиш, ще се чувстваш като последния глупак. Такава мотивация даваше.
  • В Европа изтриха всякакви споменавания на Христос. Станахме мултикултурален ЛГБТ континент.
  • В момента западният вирус е „Епщайн-Щраус“. Щраус - защото си завираме главата и не виждаме. Ние сме „Титаник“ на пет метра от айсберга и се правим, че айсберги няма.
  • Около 3 милиарда души в света са на ръба на бедността. 30% от торовете или суровините за тях минават през Ормузкия проток. Ако това бъде блокирано, ще има глад в Африка, Южна Америка и части от Азия.
  • Европейската комисия вече иска да се бори с меметата, защото пречели на демокрацията. Ръководителите на Англия, Германия и Франция имат сумарна подкрепа под 50% и говорят за демокрация. В Брюксел никой не е избиран. След Китай това е най-голямата диктатура.
  • На въпроса кой е най-европейският град двама души - американец и аз - отговорихме спонтанно: Санкт Петербург.
  • В Холандия християнска църква вече почти не съществува. Около 70% от църквите са превърнати в офиси. Във Франция напоследък има толкова много разрушени и изгорели църкви по малки села и градчета. Става ми болно, защото така изгаряме нашата история, родовата памет, езика и културата си. Аз съм роден да чувам звъна на камбана. Това е моята музика, това е изкуството, това е езикът, който използваме. 
  • В Армения атаката вече не е толкова директно срещу Русия, защото това не е популярно, а срещу църквата. Църквата е спойката, която държи арменското общество заедно. Ако тази спойка се разруши, Армения е паднала.
  • Американците използват дори закона за подпомагане на хората с инвалидност за пропаганда. НПО раздава втора ръка американски инвалидни колички, при условие че получателите говорят по телевизията колко прекрасна е Америка и колко ужасна е Русия. Практически си имат „Америка за Армения“ - много по-влиятелна и много по-добре организирана, отколкото тук.
  • В България имаме много голямо американско посолство, но в Армения е още по-голямо - цял квартал. От едната страна е китайското посолство, от другата - американското, а по средата е една руска църква, която всеки знае, че е пълна с подслушвателни апарати.
https://www.youtube.com/watch?v=lZUX0ckotps








Гласувай:
13


Вълнообразно


Следващ постинг
Предишен постинг

1. breaker007 - когато не казваш цялата истина...
14.05 07:50
... ти казваш лъжа.

всички гореизброени и горепосочени индивиди без изключение са или съзнателни лъжци или идиоти, трето не е дадено.
цитирай
2. kvg55 - mt46,
14.05 22:21
И какво ни интересува нас неговото разочарование от Запада, който разочарова и местната буржоазия, която не посмя да бяга на Запад. Да си ближе раните.
цитирай
3. mt46 - Истината по кой въпрос?...
14.05 23:38
1. breaker007 - когато не казваш цялата истина...
07:50
... ти казваш лъжа.

всички гореизброени и горепосочени индивиди без изключение са или съзнателни лъжци или идиоти, трето не е дадено.
цитирай
4. mt46 - Повечето хора са с ограничени интереси и не искат да научат нещо извън тях...
14.05 23:45
kvg55 написа:
И какво ни интересува нас неговото разочарование от Запада, който разочарова и местната буржоазия, която не посмя да бяга на Запад. Да си ближе раните.

цитирай
5. breaker007 - Re: 3. mt46 - Истината по кой въпрос?...
15.05 01:11
Тези хора, които са изброени и показани по-горе, твърдят по един или друг повод, че са против комунизма и злините, които е причинил на България, нали така?

Така е.

Но някой от тях до този момент посочил ли е най-страшната злина, причинена на българския народ от "народната власт", като узаконеното и финансирано от същата тази "народна власт" убийство на 6 милиона неродени български дечица, само по официални данни, от 1953 (или 1956 г, според различни източници) до 2018 г.?

Заклеймил ли е това чудовищно деяние на "най-хуманния строй" в човешката история?

Знаят ли същите тези хора, че този закон продължава да е в сила и след официалното "рухване" на комунизма?

Знаят ли те, че всяка съпруга може във всеки един момент необезпокоявано да отиде и да убие детенцето в утробата си, което има и баща, но който баща е безгласна и безправна твар, и който въобще не фигурира в този закон, като някаква фигура, човек, до който някой да се допита дали е съгласен да убият детенцето му?

Ако някой от горепосочените и горепоказаните ясно и недвусмислено е направил това и може да го докаже, аз ще си оттегля обвиненията и ще си поднеса извиненията спрямо въпросния човек.
цитирай
6. mt46 - !?
16.05 23:12
breaker007 написа:
Тези хора, които са изброени и показани по-горе, твърдят по един или друг повод, че са против комунизма и злините, които е причинил на България, нали така?

Така е.

Но някой от тях до този момент посочил ли е най-страшната злина, причинена на българския народ от "народната власт", като узаконеното и финансирано от същата тази "народна власт" убийство на 6 милиона неродени български дечица, само по официални данни, от 1953 (или 1956 г, според различни източници) до 2018 г.?

Заклеймил ли е това чудовищно деяние на "най-хуманния строй" в човешката история?

Знаят ли същите тези хора, че този закон продължава да е в сила и след официалното "рухване" на комунизма?

Знаят ли те, че всяка съпруга може във всеки един момент необезпокоявано да отиде и да убие детенцето в утробата си, което има и баща, но който баща е безгласна и безправна твар, и който въобще не фигурира в този закон, като някаква фигура, човек, до който някой да се допита дали е съгласен да убият детенцето му?

Ако някой от горепосочените и горепоказаните ясно и недвусмислено е направил това и може да го докаже, аз ще си оттегля обвиненията и ще си поднеса извиненията спрямо въпросния човек.

1. Най-вероятно горепосочените не знаят за тези "данни".
2. Възможно е тази "статистика" да е невярна или манипулирана.
3. Коректно е да се сравнят раждаемостта и абортите до 1989 г. и от 1990 г. до днес.
4. Коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави...
цитирай
7. breaker007 - Re: 6. mt46 - !?
16.05 23:42
mt46 написа:

1. Най-вероятно горепосочените не знаят за тези "данни".
2. Възможно е тази "статистика" да е невярна или манипулирана.
3. Коректно е да се сравнят раждаемостта и абортите до 1989 г. и от 1990 г. до днес.
4. Коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави...


- 1. Най-вероятно такива изтъкнати антикомунисти не знаят, че в свободна България абортите са били забранени със закон, като убийства, и ако бъдат заловени, и лекарят и жената са отивали в затвора... "данни" с кавички, бива, колега mt46, ще взема да използвам похвата Ви и аз, това си е направо изкушение... най-вероятно са перфидни лицемери, нищо повече

- 2. възможно е... а може и да не е възможно, защото на сайтовете pro-life и abort e в сила, ще излезе, според вас, че е възможно там на сайтовете пишат хора ... но да оставим това временно настрани, да приемем, примерно, че са избити 3 милиона "само", това прави ли убийството на тези 3 милиона неродени дечица невярно или манипулирано? според вас, да чуя мнението Ви

- 3. ами сравнете ги тогава, разделете си ги до 1989 г. и от 1990 г. нататък, вероятно, според Вас, това ще промени с нещо факта, че и преди и след тези дати законът си е в сила, и е същият: узаконено и финансирано убийство на неродени деца, и бащата отсъства абсолютно като някакъв фактор, който е в състояние да защити нероденото си детенце...

- 4. "коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави"... това какво отношение има към факта на убийството?!?


много грубо тролите, колега, прекрачвате границата, помислете си... това са 6 милиона избити неродени дечица, а вие тролите... слагате си голям грях на душата... впрочем, Господ дарява всеки един от нас със свободна воля, така че ако сте решили да ставате адвокат на убийци и лицемери, така сте решили, имате свободна воля... но накрая всеки един от нас си плаща сметката. както и тези по-горе тримата "антикомунисти".
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: mt46
Категория: Изкуство
Прочетен: 22583050
Постинги: 4378
Коментари: 49695
Гласове: 164720
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930