Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
Най-популярни
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
Постинг
13.05 23:28 -
През '86-а избягах на Запад, но днес той е без Христос, без памет и със зомбиран елит
.
11.05.2026 г.
Явор Дачков разговаря с Георг Тупарев - физик и молекулярен биолог, избягал от комунистическа България през 1986 г. и завършил в Хайделберг, където е слушал лекции на Карл Попър. Тупарев е софтуерен предприемач, работил с банки по целия свят, човек от старо софийско арменско семейство, тежко пострадало от комунизма. Той е и един от малкото българи, които познават лично Стив Джобс. Разговорът е записан на 9 май 2026 г. в Ехо Медия Студио. Акценти:
11.05.2026 г.
Явор Дачков разговаря с Георг Тупарев - физик и молекулярен биолог, избягал от комунистическа България през 1986 г. и завършил в Хайделберг, където е слушал лекции на Карл Попър. Тупарев е софтуерен предприемач, работил с банки по целия свят, човек от старо софийско арменско семейство, тежко пострадало от комунизма. Той е и един от малкото българи, които познават лично Стив Джобс. Разговорът е записан на 9 май 2026 г. в Ехо Медия Студио. Акценти:
- Западният елит е зомбиран, суеверен и откъснат от реалността. Живее с надеждата, че метеорит ще падне и ще премахне едновременно Путин и Тръмп, и всичко ще се върне постарому. Като наивно българче, избягало от комунизма през 1986-а, което е мечтало да отиде на Запад, не можех да си представя, че ще открия това, което видях. Европа на Брюксел ме отблъсна. Прилича на социализма от 80-те - с неговата деморализация и заличена историческа памет.
- Слепотата на западния елит се вижда и в отношението към Иран, и в битката за Армения: Иран спечели медийната война и в момента си прави гаргара с Америка. Един мой приятел американец написа: „Иран е създал алгебрата, ние създадохме Макдоналдс. И как точно ще победим тази държава?“.
- Армения е последната надежда на Брюксел да мъти водата на Русия в Кавказ - малка държава с около 2,5 млн. души население, където действат 6000 западно финансирани НПО-та. Целта е да се саботира коридорът Север–Юг - от Русия към Индия през Кавказ и Иран. Затова атакуват Църквата, защото е спойката, съхранила арменската нация, а християнството е единственият равностоен съперник на глобализма. Атаката срещу Църквата е атака срещу самата Армения. Моята надежда не е в политическо избавление, преврат или нещо друго; моята много голяма надежда е, че православието може да нормализира Европа.
- Моето семейство много е пострадало по времето на комунизма. Дядо ми е минал през Народния съд. Цялото му имущество е отчуждено, животът му е бил на косъм. Родителите ми са били изселвани, нямали са право да следват. След това мен ме гониха - затова избягах от България. Три пъти ме изключваха от Комсомола, а когато не си в Комсомола, не можеш да следваш.
- Със Стив Джобс си писах за първи път в Хайделберг. После ме покани на обяд във Франкфурт, няколко пъти ме канеше да работя в Apple и ме покани да бъда сред основателите на системата за незрящи. Той е един от хората, които най-много са ми повлияли на мисленето и на светогледа. Дойде при нас за пет минути и каза: „По света има 300 милиона незрящи. Искам, когато си тръгнете, да има система, която им помага да използват компютрите така, както зрящите хора“. И си тръгна. Но след това, ако не го направиш, ще се чувстваш като последния глупак. Такава мотивация даваше.
- В Европа изтриха всякакви споменавания на Христос. Станахме мултикултурален ЛГБТ континент.
- В момента западният вирус е „Епщайн-Щраус“. Щраус - защото си завираме главата и не виждаме. Ние сме „Титаник“ на пет метра от айсберга и се правим, че айсберги няма.
- Около 3 милиарда души в света са на ръба на бедността. 30% от торовете или суровините за тях минават през Ормузкия проток. Ако това бъде блокирано, ще има глад в Африка, Южна Америка и части от Азия.
- Европейската комисия вече иска да се бори с меметата, защото пречели на демокрацията. Ръководителите на Англия, Германия и Франция имат сумарна подкрепа под 50% и говорят за демокрация. В Брюксел никой не е избиран. След Китай това е най-голямата диктатура.
- На въпроса кой е най-европейският град двама души - американец и аз - отговорихме спонтанно: Санкт Петербург.
- В Холандия християнска църква вече почти не съществува. Около 70% от църквите са превърнати в офиси. Във Франция напоследък има толкова много разрушени и изгорели църкви по малки села и градчета. Става ми болно, защото така изгаряме нашата история, родовата памет, езика и културата си. Аз съм роден да чувам звъна на камбана. Това е моята музика, това е изкуството, това е езикът, който използваме.
- В Армения атаката вече не е толкова директно срещу Русия, защото това не е популярно, а срещу църквата. Църквата е спойката, която държи арменското общество заедно. Ако тази спойка се разруши, Армения е паднала.
- Американците използват дори закона за подпомагане на хората с инвалидност за пропаганда. НПО раздава втора ръка американски инвалидни колички, при условие че получателите говорят по телевизията колко прекрасна е Америка и колко ужасна е Русия. Практически си имат „Америка за Армения“ - много по-влиятелна и много по-добре организирана, отколкото тук.
- В България имаме много голямо американско посолство, но в Армения е още по-голямо - цял квартал. От едната страна е китайското посолство, от другата - американското, а по средата е една руска църква, която всеки знае, че е пълна с подслушвателни апарати.
Вълнообразно
... ти казваш лъжа.
всички гореизброени и горепосочени индивиди без изключение са или съзнателни лъжци или идиоти, трето не е дадено.
цитирайвсички гореизброени и горепосочени индивиди без изключение са или съзнателни лъжци или идиоти, трето не е дадено.
И какво ни интересува нас неговото разочарование от Запада, който разочарова и местната буржоазия, която не посмя да бяга на Запад. Да си ближе раните.
цитирай1. breaker007 - когато не казваш цялата истина...
07:50
... ти казваш лъжа.
всички гореизброени и горепосочени индивиди без изключение са или съзнателни лъжци или идиоти, трето не е дадено.
цитирай07:50
... ти казваш лъжа.
всички гореизброени и горепосочени индивиди без изключение са или съзнателни лъжци или идиоти, трето не е дадено.
kvg55 написа:
И какво ни интересува нас неговото разочарование от Запада, който разочарова и местната буржоазия, която не посмя да бяга на Запад. Да си ближе раните.
Тези хора, които са изброени и показани по-горе, твърдят по един или друг повод, че са против комунизма и злините, които е причинил на България, нали така?
Така е.
Но някой от тях до този момент посочил ли е най-страшната злина, причинена на българския народ от "народната власт", като узаконеното и финансирано от същата тази "народна власт" убийство на 6 милиона неродени български дечица, само по официални данни, от 1953 (или 1956 г, според различни източници) до 2018 г.?
Заклеймил ли е това чудовищно деяние на "най-хуманния строй" в човешката история?
Знаят ли същите тези хора, че този закон продължава да е в сила и след официалното "рухване" на комунизма?
Знаят ли те, че всяка съпруга може във всеки един момент необезпокоявано да отиде и да убие детенцето в утробата си, което има и баща, но който баща е безгласна и безправна твар, и който въобще не фигурира в този закон, като някаква фигура, човек, до който някой да се допита дали е съгласен да убият детенцето му?
Ако някой от горепосочените и горепоказаните ясно и недвусмислено е направил това и може да го докаже, аз ще си оттегля обвиненията и ще си поднеса извиненията спрямо въпросния човек.
цитирайТака е.
Но някой от тях до този момент посочил ли е най-страшната злина, причинена на българския народ от "народната власт", като узаконеното и финансирано от същата тази "народна власт" убийство на 6 милиона неродени български дечица, само по официални данни, от 1953 (или 1956 г, според различни източници) до 2018 г.?
Заклеймил ли е това чудовищно деяние на "най-хуманния строй" в човешката история?
Знаят ли същите тези хора, че този закон продължава да е в сила и след официалното "рухване" на комунизма?
Знаят ли те, че всяка съпруга може във всеки един момент необезпокоявано да отиде и да убие детенцето в утробата си, което има и баща, но който баща е безгласна и безправна твар, и който въобще не фигурира в този закон, като някаква фигура, човек, до който някой да се допита дали е съгласен да убият детенцето му?
Ако някой от горепосочените и горепоказаните ясно и недвусмислено е направил това и може да го докаже, аз ще си оттегля обвиненията и ще си поднеса извиненията спрямо въпросния човек.
breaker007 написа:
Тези хора, които са изброени и показани по-горе, твърдят по един или друг повод, че са против комунизма и злините, които е причинил на България, нали така?
Така е.
Но някой от тях до този момент посочил ли е най-страшната злина, причинена на българския народ от "народната власт", като узаконеното и финансирано от същата тази "народна власт" убийство на 6 милиона неродени български дечица, само по официални данни, от 1953 (или 1956 г, според различни източници) до 2018 г.?
Заклеймил ли е това чудовищно деяние на "най-хуманния строй" в човешката история?
Знаят ли същите тези хора, че този закон продължава да е в сила и след официалното "рухване" на комунизма?
Знаят ли те, че всяка съпруга може във всеки един момент необезпокоявано да отиде и да убие детенцето в утробата си, което има и баща, но който баща е безгласна и безправна твар, и който въобще не фигурира в този закон, като някаква фигура, човек, до който някой да се допита дали е съгласен да убият детенцето му?
Ако някой от горепосочените и горепоказаните ясно и недвусмислено е направил това и може да го докаже, аз ще си оттегля обвиненията и ще си поднеса извиненията спрямо въпросния човек.
Така е.
Но някой от тях до този момент посочил ли е най-страшната злина, причинена на българския народ от "народната власт", като узаконеното и финансирано от същата тази "народна власт" убийство на 6 милиона неродени български дечица, само по официални данни, от 1953 (или 1956 г, според различни източници) до 2018 г.?
Заклеймил ли е това чудовищно деяние на "най-хуманния строй" в човешката история?
Знаят ли същите тези хора, че този закон продължава да е в сила и след официалното "рухване" на комунизма?
Знаят ли те, че всяка съпруга може във всеки един момент необезпокоявано да отиде и да убие детенцето в утробата си, което има и баща, но който баща е безгласна и безправна твар, и който въобще не фигурира в този закон, като някаква фигура, човек, до който някой да се допита дали е съгласен да убият детенцето му?
Ако някой от горепосочените и горепоказаните ясно и недвусмислено е направил това и може да го докаже, аз ще си оттегля обвиненията и ще си поднеса извиненията спрямо въпросния човек.
1. Най-вероятно горепосочените не знаят за тези "данни".
2. Възможно е тази "статистика" да е невярна или манипулирана.
3. Коректно е да се сравнят раждаемостта и абортите до 1989 г. и от 1990 г. до днес.
4. Коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави...
mt46 написа:
1. Най-вероятно горепосочените не знаят за тези "данни".
2. Възможно е тази "статистика" да е невярна или манипулирана.
3. Коректно е да се сравнят раждаемостта и абортите до 1989 г. и от 1990 г. до днес.
4. Коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави...
1. Най-вероятно горепосочените не знаят за тези "данни".
2. Възможно е тази "статистика" да е невярна или манипулирана.
3. Коректно е да се сравнят раждаемостта и абортите до 1989 г. и от 1990 г. до днес.
4. Коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави...
- 1. Най-вероятно такива изтъкнати антикомунисти не знаят, че в свободна България абортите са били забранени със закон, като убийства, и ако бъдат заловени, и лекарят и жената са отивали в затвора... "данни" с кавички, бива, колега mt46, ще взема да използвам похвата Ви и аз, това си е направо изкушение... най-вероятно са перфидни лицемери, нищо повече
- 2. възможно е... а може и да не е възможно, защото на сайтовете pro-life и abort e в сила, ще излезе, според вас, че е възможно там на сайтовете пишат хора ... но да оставим това временно настрани, да приемем, примерно, че са избити 3 милиона "само", това прави ли убийството на тези 3 милиона неродени дечица невярно или манипулирано? според вас, да чуя мнението Ви
- 3. ами сравнете ги тогава, разделете си ги до 1989 г. и от 1990 г. нататък, вероятно, според Вас, това ще промени с нещо факта, че и преди и след тези дати законът си е в сила, и е същият: узаконено и финансирано убийство на неродени деца, и бащата отсъства абсолютно като някакъв фактор, който е в състояние да защити нероденото си детенце...
- 4. "коректно и обективно е да се направят сравнения със западните държави"... това какво отношение има към факта на убийството?!?
много грубо тролите, колега, прекрачвате границата, помислете си... това са 6 милиона избити неродени дечица, а вие тролите... слагате си голям грях на душата... впрочем, Господ дарява всеки един от нас със свободна воля, така че ако сте решили да ставате адвокат на убийци и лицемери, така сте решили, имате свободна воля... но накрая всеки един от нас си плаща сметката. както и тези по-горе тримата "антикомунисти".
Търсене
Блогрол
1. М. Тачков - Български песни /стихосбирка/
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация

