Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
2. ivandimitrovbets
3. varg1
4. wonder
5. mt46
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. iw69
9. mimogarcia
10. noshkov
11. forexninja
12. kvg55
13. djani
14. hadjito
Най-популярни
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. no1name
5. djani
6. vitolux
7. planinitenabulgaria
8. panazea
9. rosiela
10. iw69
Постинг
24.11.2019 22:25 -
Системата убива
Автор: mt46
Категория: Други
Прочетен: 2279 Коментари: 15 Гласове:
Последна промяна: 25.11.2019 21:21
Прочетен: 2279 Коментари: 15 Гласове:
19
Последна промяна: 25.11.2019 21:21
.
.
.
Систeмата убива
Сега се чудим ние.
Мълчим, крещим и вием:
"Системата е крива!
Свирепо ни убива!"...
Дете умря отново!
Но кой ли е виновен?
Системата щастлива
защо ли ни убива?...
А бяхме демонстранти –
студенти, музиканти...
И помните ли – спяхме,
когато я градяхме?...
Бездушно тя рушеше
основите човешки...
"Уж беше справедлива,
а смазва и убива!"...
Вилнеят кръвопийци,
лъжци, крадци, убийци...
Чудовищна и дива,
Системата убива!...
Марин Тачков
.
.
Систeмата убива
Сега се чудим ние.
Мълчим, крещим и вием:
"Системата е крива!
Свирепо ни убива!"...
Дете умря отново!
Но кой ли е виновен?
Системата щастлива
защо ли ни убива?...
А бяхме демонстранти –
студенти, музиканти...
И помните ли – спяхме,
когато я градяхме?...
Бездушно тя рушеше
основите човешки...
"Уж беше справедлива,
а смазва и убива!"...
Вилнеят кръвопийци,
лъжци, крадци, убийци...
Чудовищна и дива,
Системата убива!...
Марин Тачков
Да, ние си я създадохме системата.
цитирайДа, не обърнахме внимание на едно нещо! Тогава! Много опасно! Че негодниците имат права, според философията им
А демокрацията защитава права! Под формата на власт на народа! А те, нали и те са от народа!?
И негодниците си търсят правата!
Чрез демокрацията!
И тя им слугува!
Хубава вечер!
цитирайА демокрацията защитава права! Под формата на власт на народа! А те, нали и те са от народа!?
И негодниците си търсят правата!
Чрез демокрацията!
И тя им слугува!
Хубава вечер!
баба ти хурката.
цитирайСоциализъм? Капитализъм? Демокрация? Анархия? Или?
цитирай"Бездушно тя рушеше
основите човешки..."
Коя точно система рушеше? Защото рожбите на ТАЗИ система са едва 30-40 годишни (не че са или ще бъдат по-добри, но НЯМАТ ПРИНОС за тези 30г.).
Не системата, а злоупотребата с нея е порочна, а 30г. злоупотребяваха хора с разрушени основи. Ама аз ви предлагам да си върнете предишната. Ако може с бай Тошо, нали. Опитайте! Сега поне сте свободни да го направите. Само че разрушенията пак ще пречат
цитирайосновите човешки..."
Коя точно система рушеше? Защото рожбите на ТАЗИ система са едва 30-40 годишни (не че са или ще бъдат по-добри, но НЯМАТ ПРИНОС за тези 30г.).
Не системата, а злоупотребата с нея е порочна, а 30г. злоупотребяваха хора с разрушени основи. Ама аз ви предлагам да си върнете предишната. Ако може с бай Тошо, нали. Опитайте! Сега поне сте свободни да го направите. Само че разрушенията пак ще пречат
Модерация :-):-):-):-):-):-)
цитирайще го дам на лекторията аз! СЪДЕБНАТА система! Неадекватните, нагли, корумпирани магистрати- безполезният мафиотски съд- това е ОСНОВНОТО зло, на което се крепи системата!!! Затова и МАФИЯТА първо бърза да овладее съда!
цитирайПървото правителство на СДС, АДВОКАТСКО правителство, ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО овладя съдебната система.
А ДЪРЖАВНАТА система е ВНОСНА, глобал-либерастка. Управлявана от световните БАНКСТЕРИ, завладели на 100% и Брюксел, и НАТО.
цитирайА ДЪРЖАВНАТА система е ВНОСНА, глобал-либерастка. Управлявана от световните БАНКСТЕРИ, завладели на 100% и Брюксел, и НАТО.
Избиват ни. Но ний растем върху кръвта,
изляла се от другите - преди, след нас....
И така е век след век
в мир или война.
ДАН всеки плаща
родил се, на таз земя.
цитирайизляла се от другите - преди, след нас....
И така е век след век
в мир или война.
ДАН всеки плаща
родил се, на таз земя.
vaquero написа:
Да, ние си я създадохме системата.
leonleonovpom2 написа:
Да, не обърнахме внимание на едно нещо! Тогава! Много опасно! Че негодниците имат права, според философията им
А демокрацията защитава права! Под формата на власт на народа! А те, нали и те са от народа!?
И негодниците си търсят правата!
Чрез демокрацията!
И тя им слугува!
Хубава вечер!
А демокрацията защитава права! Под формата на власт на народа! А те, нали и те са от народа!?
И негодниците си търсят правата!
Чрез демокрацията!
И тя им слугува!
Хубава вечер!
bumerang написа:
"Бездушно тя рушеше
основите човешки..."
Коя точно система рушеше? Защото рожбите на ТАЗИ система са едва 30-40 годишни (не че са или ще бъдат по-добри, но НЯМАТ ПРИНОС за тези 30г.).
Не системата, а злоупотребата с нея е порочна, а 30г. злоупотребяваха хора с разрушени основи. Ама аз ви предлагам да си върнете предишната. Ако може с бай Тошо, нали. Опитайте! Сега поне сте свободни да го направите. Само че разрушенията пак ще пречат
основите човешки..."
Коя точно система рушеше? Защото рожбите на ТАЗИ система са едва 30-40 годишни (не че са или ще бъдат по-добри, но НЯМАТ ПРИНОС за тези 30г.).
Не системата, а злоупотребата с нея е порочна, а 30г. злоупотребяваха хора с разрушени основи. Ама аз ви предлагам да си върнете предишната. Ако може с бай Тошо, нали. Опитайте! Сега поне сте свободни да го направите. Само че разрушенията пак ще пречат
morskipesni написа:
ще го дам на лекторията аз! СЪДЕБНАТА система! Неадекватните, нагли, корумпирани магистрати- безполезният мафиотски съд- това е ОСНОВНОТО зло, на което се крепи системата!!! Затова и МАФИЯТА първо бърза да овладее съда!
Властите са взаимно свързани, обвързани... Ако законодателната власт и изпълнителната власт са сравнително добри, то и съдебната власт /система/ няма да е лоша...
krumbelosvet написа:
Първото правителство на СДС, АДВОКАТСКО правителство, ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО овладя съдебната система.
А ДЪРЖАВНАТА система е ВНОСНА, глобал-либерастка. Управлявана от световните БАНКСТЕРИ, завладели на 100% и Брюксел, и НАТО.
А ДЪРЖАВНАТА система е ВНОСНА, глобал-либерастка. Управлявана от световните БАНКСТЕРИ, завладели на 100% и Брюксел, и НАТО.
zax написа:
Избиват ни. Но ний растем върху кръвта,
изляла се от другите - преди, след нас....
И така е век след век
в мир или война.
ДАН всеки плаща
родил се, на таз земя.
изляла се от другите - преди, след нас....
И така е век след век
в мир или война.
ДАН всеки плаща
родил се, на таз земя.
Търсене
Блогрол
1. М. Тачков - Български песни /стихосбирка/
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация
2. М. Тачков - Ако бях премиер
3. Стойнев
4. Блог. бг - правила
5. Публикации - сп. "Пламък"
6. Плагиатска "стихосбирка"
7. "Добри да бъдем"
8. Най-хубавата
9. Молитва
10. Меджик
11. Да се завърнеш... Редактиране...
12. За държавата, цените, политиците и бюрократите
13. Всеки стих е път към Теб
14. Западният либерализъм е по-разрушителен от комунизма
15. Контрол чрез глада. Монсанто
16. Да бъдем максимално живи
17. М. Тачков - "Светлей, Училище"
18. М. Тачков - Светоглед
19. М. Тачков - Аз обвинявам
20. 29. Противоречия в автохтонната теория
21. Славянизация
